Regeneracja katalizatora SCR DAF 106

W samochodach ciężarowych DAF XF 106 spełniających normy emisji Euro 6 katalizator SCR (Selective Catalytic Reduction) często wprowadza się do układu wydechowego roztwór mocznika (AdBlue lub DEF — Diesel Exhaust Fluid) w celu przekształcenia tlenków azotu w mniej szkodliwe azotki i wodę.
W większości przypadków regeneracja katalizatora SCR może zostać przeprowadzona poprzez serwis autoryzowany lub specjalistyczną firmę zajmującą się regeneracją katalizatorów SCR. W regeneracji elementy katalizatora są usuwane lub wymieniane, aby przywrócić jego efektywność.

Jeśli występują problemy z działaniem układu SCR lub jeśli są aktywowane kontrolki błędów związane z emisjami pojazdu, może być konieczna regeneracja katalizatora SCR. Należy skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się regeneracją katalizatorów SCR, które mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w naprawach systemów redukcji emisji w pojazdach ciężarowych. Ponadto pamiętaj o zachowaniu zgodności z przepisami dotyczącymi emisji i stosowaniu odpowiednich certyfikowanych materiałów i rozwiązań, takich jak AdBlue, aby spełnić normy emisji Euro 6.

Katalizator-DPF-DAF-106
Katalizator-DPF-DAF-106
Podziel się wpisem:
Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
0